Kombi ve Kombi Tesisatı Arıza Bakımı

Kombi ve Kombi Tesisatı Arıza Bakımı

Firmamız tecrübeli teknik kadrosu ile kombi ve ısıtma sektöründe arıza ve bakım hizmetinin yanı sıra kalorifer tesisatlarında doğabilecek problemlere karşıda müdahele edebilecek tam donanıma sahiptir.

Kombi Arıza :
Kombiler işletmeye alındığı günden itibaren özellikle kış aylarında hiç durmadan çalışan cihazlardır. Bu sebeple kombilerde diğer cihazlara oranla arıza yapma olasılığı daha fazladır.Kombi arızaları bazen tespiti zor arızalar olabilir. Servisi olduğumuz Viessmann Ferroli Ariston İmmergas
Her yıl düzenli olarak kombi sistemleri hakkında periyodik eğitimler düzenlemektedir .Firmamız teknik personeli sürekli bu eğitimlere katılarak deneyim kazanmaktadır.Kombi arızalarına yetkili servis müdahalesi her zaman önem taşımaktadır doğru teşhis ve doğru müdahele kombinin ömrünü uzatacağı gibi yanlış müdahaleden doğacak risklerde ortadan kalkmış olacaktır.

Kombi Bakımı :
Kombiler sürekli çalışan cihazlar olduklarından dolayı sistemde yıpranma kirlenme gibi kombinin çalışmasını verimini engelleyecek durumlar oluşabilir. Bu olumsuzlukların önüne geçmek için kombi bakımları büyük önem taşımaktadır.Kombi bakımında yapılması birinci öncelikli işlem tesisat filtrelerinin temizliğidir.Daha sonra yanma odası ve brulör temizliği fanın sökülüp temizlenmesi yağlanması gaz ayarlarının kontrolü genleşme tankının gaz basınç kontrolü yapılır. Böylelikle kombinizin tasarruflu ve uzun ömürlü çalışmasını sağlamış olursunuz .
Firmamız kombi bakımlarında özellikle yaz aylarında kampanyalar yapıp müşterilerimizi toplu SMS ile bilgilendirmektedir.

Tesisat Temizliği Tesisat Yıkama:
 Tesisat temizliği korozyonlu kirli tesisatlarda yapılması gereken zaruri bir ihtiyaçtır. Firmamız tesisat temizliği konusundada çeşitli eğitimleri almış teknik kadroya sahiptir . Tesisat temizliği profesyonel yapılması gereken bir işlemdir. Tesisatın suyunun boşaltılması peteklerin tek tek sökülüp yıkanması çözüm değildir. Tesisat yıkama işleminde ilk olarak banyo hattındaki petek sökülerek tesisat yıkama makinası sisteme bağlanır. Sonra bütün petek vanaları kapatılıp önce kombi hattı yıkanır sonra sırası ile bütün petekler tek tek basınçlı pompa ile yıkandıktan sonra sisteme kimyasal karıştırılır. Kimyasal sistemde belli bir süre sirkilasyon edildikten sonra tesisatta kalmış son korozyonların kimyasal yardımıyla çözülmesinden sonra sistem ilk yapılan işlemle tek tek durulanır.Sökülen petek yerine takılıp sistemin havası alındıktan sonra tesisat sorunsuz çalışmaya hazırdır.

PAYLAŞMAK GÜZEL ŞEYDİR...

Bir cevap yazın

Benzer Konular

Kombi Bakımı Neden Ve Nasıl Yapılır

Kombi Bakımı Neden Ve Nasıl Yapılır?

Olası arızalarının önüne geçmek, doğalgaz faturalarınızı düşürerek sağlıklı ve sıcak bir kış geçirmek istiyorsanız yazının devamını okuyunuz…

PAYLAŞMAK GÜZEL ŞEYDİR...
Kombi Bakımında Neler Yapılmalı

Kombi Bakımında Neler Yapılmalı

Kombi Bakımı Cihazın Tozları Temizlenmeli. Yanma haznesinde biriken tozlar temizlenmeli. Tesisat Filitresi sökülüp temizlenmeli. Brulör sökülüp yıkanmalı. Meme gözeneklerindeki Tozlar temizlenmeli. Ateşleme Elektrotları Zımparalanmalı Prop gözleri Temizlenmeli. Fan Motorundaki Fanın Tozları fırça ile temizlenmeli. Genleşme tankındaki Hava oranı ölçülmeli. Gerekirse gaz basılmalı NTC termostatlar değerleri ölçülmeli.Düşük değerli hassaslığını yitirmiş N.T.C Termostat değişmeli. Gaz valfi üzerinden […]

PAYLAŞMAK GÜZEL ŞEYDİR...