Kombi Bakımında Neler Yapılmalı

Kombi Bakımında Neler Yapılmalı

Kombi Bakımı
Cihazın Tozları Temizlenmeli.
Yanma haznesinde biriken tozlar temizlenmeli.
Tesisat Filitresi sökülüp temizlenmeli.
Brulör sökülüp yıkanmalı.
Meme gözeneklerindeki Tozlar temizlenmeli.
Ateşleme Elektrotları Zımparalanmalı
Prop gözleri Temizlenmeli.
Fan Motorundaki Fanın Tozları fırça ile temizlenmeli.
Genleşme tankındaki Hava oranı ölçülmeli. Gerekirse gaz basılmalı
NTC termostatlar değerleri ölçülmeli.Düşük değerli hassaslığını yitirmiş N.T.C Termostat değişmeli.
Gaz valfi üzerinden kombinin kalori kapasite ayarı yapılmalı.
Cihaz bakımı bittikten sonra çalıştırılıp kontrol edilmeli.
Sıcak su akışı kontrol edilmeli.
Cihazın müşteri gözetiminde son kontrolü yapılıp teslim edilmeli.

Bacalı cihazlarda baca emniyet limiti hassaslığı kontrol edilmeli… ve gerekirse baca emniyet limiti mutlaka değiştirilmelidir..
Baca bağlantı haznesi temizlenmelidir.

Tüketicilerin Dikkatine
Bakım esnasında mesleğini icra eden teknisyen sorumluluk aldığı bu cihaz üzerinde bakım yaparken gördüğü muhtelif aksaklıkları mutlaka tüketiciye rapor etmek zorunda.
Bacalı cihazlar kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Bu tip cihazlar direk ev bacalarına bağlı olduğundan baca emniyet limitinin (Baca Sensörü) görev yapıp yapmadığını mutlaka denemeli gerekirse değerini kaybeden emniyet limitleri değişmelidir.
Baca bağlantı haznesini temizlemelidir.

Siz Tüketici dostlarımızda mümkün olduğu kadar servis elemanın başında durmalı yapılan işlemin sizin gözünüzde ne derece doğru olduğunu bilmeli gerektiğinde teknikeri uyarmalısınız.
Evinize bakıma gelen teknisyenin bir elektrik süpürgesi ve bir bez isteyerek yaptığı bakım hiç bir zaman bakım değildir bunu aklınızdan çıkartmayın.
Kombilere kış sezonu başlamadan bakım yaptırmalıdır.
Evinizde kullandığınız doğalgaz cihazlarına kesinlikle kendiniz müdahale yapmayın.
İnternette yayınlanan bir çok web sitesi var her önüne gelen servis olmuş ve her marka kombiye tamir bakım yapılır diye boy boy reklam yayınlamakta. Bir çok forum sitesinde kombi nasıl sökülür nasıl parça değişimi yapılır gibi yazılara rastlamak mümkün ayrıca tesisatçılara ve elektrikçilere kombi tamiri yaptırtan kişilerde var lütfen bu tür kişilere baş vurmayın. adresi belli olmayan firma telefonları yerine cep telefonları veren bu tür kişilerin servisle alakası olmadığı gibi hiç bir firmayı temsil etmemektedirler.

20 TL’ye bakım yapılır diye sitelerinde reklam yapan insanlara kanaat getirmeyin günümüzde 20 TL gibi bir rakama servis
Bu şekilde müşteriye yaklaşan şahıslar kombilerde bir çok arızaya sebep vermekte bakım için gittikleri evlerde 250-300 ytl gibi masraflar çıkartarak tüketicileri mağdur etmektedir. Hiç bir arızası olmayan cihazları arızalıymış gibi gösterip tüketicileri yanıltarak para alan bu kişiler yaptıkları işin neticesinde sorumlulukta almamaktadırlar.
Bazı uyanık yetkisiz özel servisler tespitlerde ücret almıyoruz diyor bu tür basit ve ucuz aldatmalara karşı uyanık olun!
Kombinin sökülüp gitmesi gerekiyor servisimizde bakım yapılması lazım diyen servis elemanına kanaat getirmeyin. Gerekirse başka bir servisi arayıp doğruluk payını araştırın.
Kombi bakımı uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir iştir yetkisi olmayan kişilere cihazlarınızı elletmeyin
Efor Teknik Servis, kombi kalorifer ve ısıtma sistemleri bakımında Yalova Merkez başta olmak üzere; Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy ve Termal ilçelerimizde, siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarınıza cevap vermekltedir.

PAYLAŞMAK GÜZEL ŞEYDİR...

Bir cevap yazın

Benzer Konular

Kombi Bakımı Neden Ve Nasıl Yapılır

Kombi Bakımı Neden Ve Nasıl Yapılır?

Olası arızalarının önüne geçmek, doğalgaz faturalarınızı düşürerek sağlıklı ve sıcak bir kış geçirmek istiyorsanız yazının devamını okuyunuz…

PAYLAŞMAK GÜZEL ŞEYDİR...
Kombi Tamir ve Bakımı Neden Yetkili Servis Tarafından Yapılmalı

Kombi Tamir ve Bakımı Neden Yetkili Servis Tarafından Yapılmalı

Kombiler bilindiği üzere gaz olarak tabir ettiğimiz (NG,LPG,PROPAN) gibi yanıcı ve parlayıcı maddelerle çalışabilmektedir.Bu maddelerin bir kısmında çiğ halde iken yanıcı özelliğinin yanında zehirleme özelliğide bulunmaktadır. Kombinizin ve ailenizin sağlığı için yazının devamı okuyunuz…

PAYLAŞMAK GÜZEL ŞEYDİR...