Kombi Tamir ve Bakımı Neden Yetkili Servis Tarafından Yapılmalı

Kombi Tamir ve Bakımı Neden Yetkili Servis Tarafından Yapılmalı

Kombiler bilindiği üzere gaz olarak tabir ettiğimiz (NG,LPG,PROPAN) gibi yanıcı ve parlayıcı maddelerle çalışabilmektedir.Bu maddelerin bir kısmında çiğ halde iken yanıcı özelliğinin yanında zehirleme özelliğide bulunmaktadır.Bazı gazlar ise çiğ halde iken yanıcı patlayıcı yandıktan sonrada egzozdan atılan karbonmonoksit haline dönüşür.Karbonmonoksit çok zehirli bir gaz olup aynı zamanda çok sinsi yayılan ve hissizleştiren bir gazdır.
Evlerinizde kullandığınız kombilerin tamir bakım ve kontrol işlemlerini işin eğitimini almamış yetkisiz ve ehliyetsiz kişilere yaptırdığınızda hiç istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple kombinizin çalışması ile ilgili şüphelendiğiniz en ufak bir durum olsa bile hemen yetkili servisinize haber veriniz. Unutmayın düzenli kontrolleri yapılan bir kombi sizin güvenceniz ve huzurunuzdur.

Firmamız kombi, kalorifer ve ısıtma sistemleri alanında Yalova Merkez başta olmak üzere; Altınova, Armutlu, Çınarcık, Çiftlikköy ve Termal ilçelerimizde, siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarınıza cevap vermekle beraber güvenliğinize büyük hassasiyet göstermektedir.

PAYLAŞMAK GÜZEL ŞEYDİR...

Bir cevap yazın

Benzer Konular

Kombi Bakımı Neden Ve Nasıl Yapılır

Kombi Bakımı Neden Ve Nasıl Yapılır?

Olası arızalarının önüne geçmek, doğalgaz faturalarınızı düşürerek sağlıklı ve sıcak bir kış geçirmek istiyorsanız yazının devamını okuyunuz…

PAYLAŞMAK GÜZEL ŞEYDİR...
Kombi Bakımında Neler Yapılmalı

Kombi Bakımında Neler Yapılmalı

Kombi Bakımı Cihazın Tozları Temizlenmeli. Yanma haznesinde biriken tozlar temizlenmeli. Tesisat Filitresi sökülüp temizlenmeli. Brulör sökülüp yıkanmalı. Meme gözeneklerindeki Tozlar temizlenmeli. Ateşleme Elektrotları Zımparalanmalı Prop gözleri Temizlenmeli. Fan Motorundaki Fanın Tozları fırça ile temizlenmeli. Genleşme tankındaki Hava oranı ölçülmeli. Gerekirse gaz basılmalı NTC termostatlar değerleri ölçülmeli.Düşük değerli hassaslığını yitirmiş N.T.C Termostat değişmeli. Gaz valfi üzerinden […]

PAYLAŞMAK GÜZEL ŞEYDİR...